Z větru se stane vichřice. Tma obepne les a pouze světlo spasí vás. - Věštba Flekaté kožešiny

Příběh Ohnivého klanu část 36.

8. června 2014 v 23:08 | Lea
Hie!


Tygří se vynořila z křoví a rozhlédla se kolem. Plápolající klacíky padaly ze stromů, ale některé kočky už na to nereagovaly a klidně odpočívaly u proudu. Leopardí Hvězda si zrovna povídala s menší skupinkou, kterou tvořil Červánek, Mlha, Death a tři koťata. Poté tu byl už jen válečník a učedník. Tygří došla ke Květince, která oddechovala a jakmile ji uslyšela přicházet, posadila se a dívala se na druhou stranu řeky.
"Co se děje?" mňoukla nešťastně Tygří. Květinka na ni pohlédla, v očích smutech a strach.
"Já-" zadrhla se a zakroutila hlavou. "On.. Kaštan.. viděla jsem ho umřít." Tygří zděšeně zalapala po dechu a couvla dozadu, čehož okamžitě zalitovala. Rychle se pokusila hořící ocas smočit do vody.
"Jak se to stalo?" snažila se uklidnit Tygří, ale sama v sobě cítila zvláštní pocit. Květinka však jen zavrtěla hlavou, takže Tygří zavřela oči a snažila si se to představit.
Všude oheň. Malý, mourovatý kocourek se vracel z lovu, ale cestu do tábora barikádovaly plameny. Nešťastně utíkal tam a sem, zatímco oheň mu odřízl jediný východ - cestu, kterou přišel. Potom se už jen blížil, blížil, až cítil popel a..
"Tygří!" Trhla sebou a poplašeně pohlédla na Srdce.
"Proč mi přijde, že na mě posldní dobou všichni řvou mé jméno?" zamumlala tiše a a protáhla si ztuhlé packy. Srdce však pokračovala.
"Mlha si myslí, že koťata nemůžeme přemístit na druhou stranu území. Místo, kde obvykle řeku přecházíme je momentálně zničené. Mlha navrhuje tu zůstat a čekat."
"Ale.. to je moc nebezpečné!" vyhrkla Tygří a pak se zastyděla. Co teď bylo bezpečné? Všechno. Buďto shoříš, nebo se utopíš. Moc na výběr nemáš.
"Zůstanu tu," řekla Tygří odhodlaně a hrdě zvedla hlavičku k nebi.
"Ne," mňoukla tvrdě mourovatá kočka, která se tajně připlížila za Tygří. "Momentálně sice nemůžeme pomoci ostatním z klanu, ale můžeme se pokusit spasit alespoň některé z nás. Bohužel, já a Červánek se vydáváme k území Nočního klanu, kde se dá lépe přecházet. Tygří, jdeš s náma." Malá kočička nevěděla, zde se radovat nebo ne. Stále v ní vládly kotěcí emoce, ale touhla stát se válečníkem v ní vítězila.
"No?" zamumlala tiše, ale výrazně Hvězda a podívala se na zrzavou kočičku.
"Já.."
"Nemáš na výběr," dodala Srdce. Olízla si jednu packu a vzhlédla k obloze. "Hvězdní nic neříkají. Pykáme sami." Potom ukázala na mrtvé a hloupé myši, které vylezly z děr a udusily se v kouři, který se plazil při zemi. "Pokud přežijeme, tak budeme mít hostinu."
"A prý že tu je málo kořisti," vysoukala se sebe neznámá kočka. Velký, zrzavý kocour seskočil z dosud suchého a neohořelého stromu.
"Podzim," mňoukla skoro bez dechu Leopardí Hvězda a pak rychle mrkla, aby nedala nic najevo. Všechny kočky ho mezitím obklíčily. Jenom Mlha ustaraně hlídala koťata, protože se bála, že by se mohly utopit. Ale v jejích očích se zračila nenávist. Zlá a krutá, vražedná.
"Jste pozoruhodní," mňoukl hlasitě Podzim a jantarové oči tlumeně zářily. Červánek k němu přičichl a zhnuseně se odvrátil.
"Tulák," řekl lhostejně.
"Ať je to tulák nebo ne, může znamenat nebezpečí," zvolala Leopardí Hvězda a kočky udělaly ještě těsnější kruh.
"Nepokoušej se utéct," mňoukla Květinka, která ho už nedávno potkala a tudíž věděla, co je zač.

"A vy se ho nepokoušejte zabít," sykl někdo cizí a některé kočky se podívaly na druhý břeh řeky. Kaštan.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 BrexiCZ BrexiCZ | E-mail | 9. června 2014 v 14:15 | Reagovat

Juuu to bylo epické ty tak krásně píšeš *0*
...Kaštaaan :O

2 Mico Grey Mico Grey | 9. června 2014 v 14:48 | Reagovat

Uf, mám v tom trochu zmätok XD Ale oplatí sa prečítať :)

3 Inka Inka | E-mail | Web | 9. června 2014 v 16:29 | Reagovat

mno... dlouho jsem tu nebyla, takže trochu tápu, ale něco se dá domyslet... :'D moc pěkný článek a taky moc pěkný vzhled! :)

4 Furča~Big Sis Elis~ Poníci~ Furča~Big Sis Elis~ Poníci~ | Web | 11. června 2014 v 22:25 | Reagovat

Jako vždycky nezklameš :D napínavý konec O.o

5 Ohnivka Ohnivka | 9. července 2014 v 19:36 | Reagovat

Nádherné a napínavé pokračování!Těším se na další díl. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Kopírování se trestá smrtí.
Chceš si pokecat? Chat ZDE

Flag Counter