Z větru se stane vichřice. Tma obepne les a pouze světlo spasí vás. - Věštba Flekaté kožešiny

Wilson a Willow - Deerclops

20. května 2015 v 17:02 | Lea |  Jednorázovky
Čauko!
Sice to je jen jednárázovka a je tak trošku podle toho, jak hrajeme s kámošem, ale určitě jí dejte šanci. :) I když stejně většina lidí čeká na Divoké kočky či LW a NW. Všechno bude co nejdřív, stačí to jen napsat.


Drobná černovláska se posadila k ohni a zachmuřeně hleděla do plamenů olizujících několik polen dřeva. Sundala si čepici, kterou dosud měla nasazenou na hlavě a dala si nahřívat svůj termální kámen, který nosila po kapsách.
Po chvíli, kdy se už necítila jako kostka ledu, došla k ledničce a otevřela ji. Vytáhla pár přísad, které pak to naházela do hrnce a ihned začala vařit. Se smutkem si uvědomila, že nějaké maso se jí začíná kazit.
Sundala z sušičky kousek masa a začala ho uždibovat. Za chvíli začne noc a Wilson se stále nevrátil. Kde asi vězí? Navíc si nevzal ani čepici. Byl tak lehkomyslný. A když mu alespoň poradila, aby když mrzne zapálil nějaký strom, ani neodpověděl. Asi si moc dobře pamatoval na tu obří část lesa, která jim shořela. A když si vzpomene na to, že jim to málem zapálilo všechny věci, chtěl vraždit.
V dálce zahlédla miniaturní světlo od louče, které se stále přibližovalo. Určitě to byl Wilson. Nedovolila si přiznat, jak moc si oddechla. Tmy v těchto končinách byly zabijácké, a to doslova. Být chvíli bez jakéhokoliv světélka znamenalo koledovat si o smrt. Rychlou, ale bolestivou.
"Kolem je taková tma!" Zabručel černovlasý mladík a přisedl si k ní k ohni. Vzal jí z ruky zbytek masa a během chvíle ho dojedl. Potom pokukoval po kotli, jídlo by mělo být už za chvíli hotové.
Willow vstala a pověsila na sušičku další kousek masa. Chvíli mlčela.
"Vypadáš hladově. Nasbíral jsi nějaké jídlo?" Začala nejdřív. Podal jí tři hovězí nohy a zazubil se. Bylo jasné, že se stavoval v prasečí vesničce… a měl s sebou oštěp. Potom jí podal nějakou kůži a zase se posadil k ohni. Jeho dlouhý plnovous mu splýval až ke kolenům. Byl to jeden z důvodů, proč s sebou nenosil moc věcí: z velké většiny ho zahřívaly vousy.
Jakmile bylo jídlo uvařené, dala ho Wilsonovi a opět se posadila.
"A co jsi dnes dělala ty?" Vyzvídal Wilson a cpal se masovými kuličkami. Jeho kamarádka pokrčila rameny.
"Byla jsem prostě na dřevu. Dala jsem ho do truhly."
"A já jsem těžil šutry. A zabíjel prasata. A hádej co! Potkal jsem pří-," Willow mu přitiskla pevně dlaň na pusu. Nepřátelsky se na ni zašklebil, ale nedokázal vydat ani hlásku.
"Poslouchej," zašeptala vystrašeně a trošku se třásla. A pak to uslyšel taky. Temný řev v pozadí a dunění. Zem se začala mírně otřásat. Něco se přibližovalo.
"Honec pryč!" zařvala Willow a vyskočila na nohy. Nasadila si čepici a popadla pochodeň, kterou rychle zapálila. Wilson ji už tahal za druhou ruku směrem do tmy, ale Willow se mu vyvlékla. Popadla svůj kámen, který ležel u ohně. Bez něj by brzy umrzla.
Stačila se jen ohlédnout a viděla dvě obří nohy a hustou ledově bílou srst. Na hlavě té příšery trůnilo paroží a jedno oko je nepřátelsky sledovalo. Potlačila tichý výkřik a hnala se pryč jak rychle jen dokázala.
"Wilsone, prosím, že máš nějakou náhradní louč?" Křikla na něj, ale přes dupání a řev obří příšery ji mohl sotva slyšet. Držel ji za ruku a utíkal jako o život. (Taky že o život šlo.)
Najednou se země silně zatřásla a tentokrát to bylo víc než obvykle. Willow zaháknutá do Wilsona upadla a stáhla ho na zem. Louč se odkutálela kousek od nich a v trávě uhasla.
"Světlo! Honem, něco, cokoliv!" Slyšela Wilsona řvát, ale do toho všeho zaslechla ještě něco. Tiché, nebezpečné syčení.
"Au, něco mě praštilo!" Sykl vedle Willow její kamarád bolestí.
"Mám u sebe zapalovač," mumlala tiše a vystrašeně Willow a prohrabala se v kapsách. Vytáhla malou krabičku a rozsvítila.
Sykot ustal, ale dunění tu stále bylo. Oba vstali a běželi dál. Dupání se začalo vzdalovat a řev ustával. Na nebi se objevilo slunce a pomalu stoupalo vzhůru po obloze.
Teprve teď si oba povolili odpočinek a posadili se do chladné trávy. Přitiskli se k sobě; částečně proto, aby se uklidnili a taky protože jim byla zima. Chvíli si spíš dýchali do tváře a odpočívali po tom dlouhém běhu.
"Wilsone?" Zeptala se a rukou si upravila vlasy pod čepicí.
"Hm?" Zabručel tiše.
"Pokud domů přivedeš ještě nějakou takovou příšeru, už ti nedám večeři! Je ti doufám jasné, že to tady někde zůstalo? Napořád?"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaké roční období máte nejraději?

Jaro
Léto
Podzim
Zima

Komentáře

1 bělka bělka | E-mail | 20. května 2015 v 18:14 | Reagovat

to bylo napínavé,ale pěkné.. :-) co bude dál...

2 Lea Lea | 20. května 2015 v 19:14 | Reagovat

[1]: Je to jednorázovka, nebude pokračování :)

3 Niky Niky | 20. května 2015 v 19:15 | Reagovat

:D Wow tak to je vážně skvělé :D. Hned mi došlo, že to bude z Don´t ??? nevím jak je to správně :D.
Vážně dobře napsané :D

4 Ajdy Ajdy | 20. května 2015 v 20:10 | Reagovat

Jůů.. Já si hned představila Lukyho s vousama.. :D :D
Velmi dobrá jednorázovka^^

5 Luhi Luhi | 20. května 2015 v 22:28 | Reagovat

To jsem já :D Velmi povedený. Obvzlášť když je to podle pravdy :D

6 Rufy Rufy | 23. května 2015 v 10:34 | Reagovat

Po dlhej dobe čítam niečo v jazyku, ktorý mi je prirodzený. A absolútne som zabudla gramatiku a prišlo mi divné, že si časovala slovesá a skloňovala. Duh. Musím prestať tak veľmi čítať po anglicky, lebo zabudnem slovensky... Každopádne je to fakt zaujímavé a podarené, i keď nevjem čo to je, ale je to heské. Rufy likes it.

7 Starlightee Starlightee | Web | 23. května 2015 v 13:57 | Reagovat

Škoda, že je to jen jednorázovka, klidně bych brala i další díl :D
Je to opravdu moc pěkně napsané, ostatně jako všechny tvoje příběhy.

8 Lea Lea | 24. května 2015 v 9:14 | Reagovat

[6]: Díky :)

[7]: Další díl asi nebude, protože jsme chcípli xD

9 Luhi Luhi | 24. května 2015 v 19:34 | Reagovat

Jop, ta smrt byla děsná :-D

10 Luhi Luhi | 28. května 2015 v 19:25 | Reagovat

tak si myslím, že bude další podobný příběh :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Kopírování se trestá smrtí.
Chceš si pokecat? Chat ZDE

Flag Counter