Z větru se stane vichřice. Tma obepne les a pouze světlo spasí vás. - Věštba Flekaté kožešiny

Únor 2017

Ohnivý klan DRUHÁ SÉRIE - kapitola 1.

10. února 2017 v 19:54 | Lea |  Ohnivý klan DRUHÁ SÉRIE
Tmavě zrzavá kočka lehce našlapovala lesem a do zad se jí opíralo slunce pozdního léta. V jednu chvíli se zarazila a zavětřila, zacukala ouškem a ohlédla se dozadu. Na tváři se jí objevil spokojený výraz, když spatřila žlutou drobnou květinku s velkými listy. Natrhala co možná nejvíc řepíku dokázala a vydala se cestou zpět do tábora. Srdce na ni bude určitě pyšná. Boje s Nočními jsou sice minulostí, ale řepík se hodí na jakékoliv vážnější zranění.
"Výborně Plamínko," zavrněla pyšně Srdce, když učednice vkročila do doupěte. Kočička potěšeně zvedla ocas a vyplivla rostlinu do jednoho rohu doupěte.
"Mám dojít ještě pro hluchavku? Mám pocit, že jsem ji cestou zahlédla."
"To je dobré. Běž si odpočinout, zavolám si tě později." Mňoukla černobílá kočka a mrkla na ni. "Zaslechla jsem Močálového Tuláka a Čmouhu povídat si o tom, jak vezmou Temnotu a Ledovku lovit do Zaječího údolí. Vím, že by se to nemělo, ale pokud chceš, můžeš jít vyprášit oběma kožich." Plamínka hořela takovým zapálením pro lov, že se Srdce divila, že stála o místo léčitelské učednice.
Kočičce zazářila očka a přešlápla z packy na packu.
"Nikomu to neříkej," zašeptala tiše, a pár skoky se přemístila z doupěte ke vchodu, kde okamžitě zmizela. Koťata, která se právě vykutálela ze školky ji dychtivě pozorovala, jako by se chtěla rozeběhnout za ní a zažít velké dobrodružství. Místo toho se ale musela smířit a vydržet ještě pár měsíců ve školce, než se stanou plnohodnotnými učedníky.
Černobílá kočka ještě moment stála na místě a srdce se jí tetelilo blahem. Poté jako by ji ovanul chladný vítr a otřásla se. Porušila zákon tak moc, a teď ještě vyučuje vlastní dceru!

Kopírování se trestá smrtí.
Chceš si pokecat? Chat ZDE

Flag Counter