Z větru se stane vichřice. Tma obepne les a pouze světlo spasí vás. - Věštba Flekaté kožešiny

Ohnivý klan DRUHÁ SÉRIE - kapitola 6.

17. listopadu 2017 v 16:35 | Lea |  Ohnivý klan DRUHÁ SÉRIE
Ehm, ehm, taky jste měli tak rušný říjen? :-D A teď zase přichází pololetí a Vánoce. Inu, člověk nikdy nemá volno, že.
Pro ty co se zajímají o soutěž, poslední práce mi můžete poslat do 30.11.2017. Potom bude vyhlášení. Nechci znít zoufale, ale ocenila bych ještě pár účastníků.


"Tento měsíc byl pro Bouřkový klan těžký," začala Plamenná Hvězda. Znepokojeně zastříhala ušima, když pohlédla na zlatavého kocoura po její pravici. "Bylo by mnohem lepší, kdyby nám Ohnivý klan nekradl kořist z našeho území!" Zavrčela.
Údolím se okamžitě rozlila vlna šepotu, kterou následovalo souhlasné prskání Bouřkových koček a nesouhlasné vrčení Ohnivých.
"Nikdo vám kořist neodcizil," procedil mezi zuby Lví Měsíc a srst na zádech se mu naježila. "To, že si ji nedokážete obstarat, neznamená, že ji bereme." Jeho slova nebyla podpořena.
"Takže tak, huh?" Plamenná Hvězda rozčileně cukala ocasem, sotva se ovládala. "Podle tebe jsme moc slabí a neschopní?"
Nastalo nepříjemné ticho, kdy se velitelé na skále neklidně pozorovali a kočky si rozrušeně šeptaly. Plamínka si musela olíznout náprsenku a nervózně se zavrtěla. Nezačalo to moc hezky.
Zlatý kocour si odkašlal. "Vaši kořist vám nekrademe." Mňoukl klidně. Plamenná blýskla očima, ale ustoupila o krok dozadu. Nevypadala spokojeně, ale nechtěla se pouštět do boje, zvlášť ne, když tuto noc má panovat mír.
Dopředu nyní vystoupil mohutný šedivý kocour. Byl to velitel Stříbrného klanu - Paví měsíc. Byl nejstarší ze všech velitelů.
"Stříbrný klan se má výborně. Během období padajícího listí má stále hojnost." Potom se zadíval na kočky do davu. Plamínka se lekla, že upírá svůj zrak na její zrzavý kožíšek a sklopila pohled dolů, rudá. Pozoronost velitele Stříbrného klanu však nepatřila jí.
"Máme novou válečnici ve svých řadách - Kopřivovou Drápku!" Mezitím co ostatní kočky radosně volaly její jméno, Plamínka se otočila, zvědavá, jak čerstvá válečnice vypadá. Krásná želoviná kočka hrdě zvedla hlavu. Zrzavá učednice zacukala vousky. Občas tajně toužila po válečnickém životě, ale pomáhání jejímu klanu s bylinkami bylo přednější.
Nyní byl v popředí na skále světle šedivý kocour s lesklou srstí. Stal se velitelem Nočního klanu před čtyřmi dobami, při bitvě kdy se Leopardí Hvězda a Černý Měsíc navzájem zavraždili.
"Noční klan prospívá bez potíží." Mňoukl, jeho hlas se rozléhal tak, že ho všichni slyšeli. Na chvíli se odlmčel. "A Kaštan zmizel z klanu. Nevíme, jestli utekl nebo se ztratil." Upřel pohled na Lvího Měsíce. "Jestli ho Ohnivý klan přijal, požadujeme ho zpět."
Kočky kolem Plamínky, které byly z jejího rodného klanu se začaly ozývat.
"Ukrývat Kaštana?" Zavrčela nahlas Orchidej.
"Ani náhodou!" Zaslechla za sebou nepřátelský sykot.
"Kdybychom ho viděli, rozsápali bychom ho na kusy!"
Plamínce se stáhlo hrdlo. Co když udělala špatnou věc, že se o mourovatého kocoura postarala? Nemohla přece nechat zraněnou kočku zemřít, jenom kvůli tomu, že byla z jiného klanu!
Šedý Měsíc poslouchal Ohnivé kočky s mírně zamračeným výrazem. Dokonce i Lví Měsíc vypadal rozzlobeně. Postavil se vedle velitele Nočního klanu a rozhlédl se kolem. Švihnutím ocasu umlčel své válečníky.
"Ohnivému klanu se daří velmi dobře. Máme nové učedníky a kořisti je plno." Dramaticky se odmlčel. "Na území neschaňujeme zrádce a ani nemáme potřebu krást kořist. Ohnivý klan je čestný." S tím seskočil dolů a ukončil Shromáždění. Mnoho koček se ještě mezi sebou znepokojeně bavilo.
Zrzavé učednici tlouklo srdce jako o život. Bála se, že to někdo zaslechne. Dopustila se hříchu? Vyženou ji z klanu? Nikdo se však netvářil, jako by ji chtěl rozsápat, tak se jen vydrápala za kočkami ze svého klanu a neopovážila se na nikoho podívat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kim Kim | Web | 6. prosince 2017 v 9:56 | Reagovat

Upřímně bych nechtěla být v jejím kožichu. Těžko říct, co bych na jejím místě dělala :-?
Uvidíme jak to bude pokračovat a jestli se to vyhrotí tak, jak si myslím :-D.
Možná mě tím svým příběhem dokonce naladíš na takovou vlnu, že budu něco schopná i sesmolit :-D.

2 Rosepelt Rosepelt | Web | 29. ledna 2018 v 15:23 | Reagovat

Kdy vyjde další díl? XD

3 Lea Lea | 7. února 2018 v 10:52 | Reagovat

[2]: Až si najdu čas, budu mít náladu a chuť... což se velmi špatně schází, věř mi :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Kopírování se trestá smrtí.
Chceš si pokecat? Chat ZDE

Flag Counter